0 800 750 070 Дзвінки в межах України безкоштовні
Меню
Ваш населений пункт: Одеса?
ТАК
Від вибраного міста залежить доступність аналізів
Копрограма – сукупний опис фізичного, хімічного і мікроскопічного дослідження калу. Дослідження калу дозволяє діагностувати порушення кислотоутворюючої і ферментативної функції шлунка; порушення ферментативної функції підшлункової залози; порушення функції печінки; наявність прискореної евакуації зі шлунка і кишківника; порушення всмоктування у дванадцятипалій і тонкій кишці; запальний процес в шлунково-кишковому тракті, тощо.

Нормальний кал - аморфна маса з частинок харчових залишків. У здорових людей напівпереварені м`язові і сполучнотканинні волокна, які є залишками білкової їжі, містяться в дуже незначній кількості. З патологічних домішок у калі можна виявити слиз, кров, гній, а також гельмінти, їхні  яйця, найпростіші і цисти. При мікроскопічному дослідженні визначають основні елементи калу: м`язові волокна, рослинну клітковину, нейтральний жир, жирні кислоти і їх солі, лейкоцити, еритроцити, клітини кишкового епітелію, клітини злоякісних новоутворень,  слиз, тощо. 

І. Колір калу зумовлений, головним чином, пігментом стеркобіліну. Зміна забарвлення є важливою діагностичною ознакою багатьох захворювань: колір чорний при  шлунково-кишковій кровотечі; темно-коричневий при недостатності шлункового травлення, гнильній  диспепсії, коліті із запором, коліті з виразкою, підвищеній секреторній функцїї товстої кишки, запорах; світло-коричневий при прискореній евакуації з товстої кишки; червоний при коліті з виразками; жовтий при недостатності перетравлення в тонкій кишці і бродильній  диспепсії; світло-жовтий при недостатності підшлункової залози; сірувато-білий:при ненадходженні жовчі в кишківник.

ІІ. Запах: гнильний при недостатності шлункового травлення, гнильної диспепсії, коліті із запором, рухових розладах кишківника; смердючий: при порушенні секреції підшлункової залози, відсутності надходження жовчі, підвищеній секреторній функціїї товстої кишки; слабкий: при недостатності перетравлення в товстій кишці, запорах, прискореній евакуації з тонкої кишки; нерізкий: при коліті з виразкою; кислий: при бродильній диспепсії, а також у дітей грудного віку.

ІІІ. Кількість: при запорах, при порушенні надходження жовчі, недостатньому перетравлюванні в тонкій кишці (бродильна і гнильна диспепсія, запальні процеси), при коліті з проносом, коліті з виразками, прискореної евакуації з тонкої і товстої кишки,  при недостатності підшлункової залози.

ІV. Консистенція: мазеподібний: характерний при порушенні секреції підшлункової залози і відсутності надходження жовчі; рідкий: при недостатньому перетравлюванні в тонкій кишці (гнильна диспепсія або прискорена евакуація) і товстій кишці (коліт з виразкою або підвищена секреторна функція); кашкоподібний: при бродильній диспепсії, коліті з проносом і прискореній евакуації з товстої кишки; пінистий: при бродильній диспепсії; овечий: при коліті із запором; великими грудками щільний кал: виділяється один раз в декілька днів при запорах.

V. Реакція: нейтральна або слаболужна (рН 7,0-7,5) в нормі; слаболужна: при недостатності перетравлення в тонкій кишці; лужна: при недостатності шлункового перетравлення, порушенні секреції підшлункової залози, колітах з запорами, колітах з виразками, підвищеній секреторній функції товстої кишки, запорах; різко лужна: при гнильній диспепсії; кисла реакція (рН.6,0-6,5) : може бути пов`язана з присутністю жирних кислот (прискорена евакуація розщепленого хімусу або порушення всмоктування в результаті запального процесу в тонкій кишці); різко кисла реакція (рН 5,0-5,5): характерна для посилених бродильних процесів в тонкій кишці (бродильна диспепсія: бродильний дисбіоз, дисбактеріоз, коліт); зсув рН в лужну сторону призводить до активації гнильної флори і утворення в товстій кишці аміаку та інших компонентів гниття, які дратують слизову товстої кишки, викликаючи мацерацію, потім ексудацію і розвиток гнильного коліту, при якому рН калових мас різко лужна: (рН 8,5- 9, 5).

VI. Домішки: при макроскопічному дослідженні калу можуть проявлятися залишки неперетравленої білкової і рослинної їжі, слиз; м`язові волокна: виявляють в першу чергу при недостатності шлункового перетравлення, порушенні секреції підшлункової залози і порушенні процесів всмоктування в кишківнику; наявність м`язових волокон в калі супроводжується картиною гнильної диспепсії; в нормі зустрічаються поодинокі,  рідкісні в полі зору м`язові волокна; сполучна тканина: при недостатності шлункового травлення і при функціональній недостатності підшлункової залози; нейтральний жир: при недостатності секреторної функції підшлункової залози; жирні кислоти: при відсутності  надходження жовчі, недостатності перетравлення в тонкій кишці, прискореній евакуації з тонкої кишки, бродильній диспепсії, при недостатній секреції підшлункової залози і прискореній евакуації з товстої кишки; мила: перераховане вище для жирних кислот, але з тенденцією до запорів; крохмаль: при порушенні секреції підшлункової залози, недостатності перетравлення в тонкій кишці, бродильній диспепсії, прискореній  евакуації з товстої кишки, недостатності шлункового перетравлення; йодофільна флора: при недостатності перетравлення в тонкій кишці, прискореній евакуації з товстої кишки, бродильній диспепсії, порушенні секреції підшлункової залози; переварена клітковина: при недостатності шлункового травлення, при гнильній диспепсії, відсутності надходження жовчі, недостатності перетравлення в тонкій кишці, прискореній евакуації з товстої кишки, бродильній диспепсії, при недостатній секреції підшлункової залози, колітах з виразками; неперетравлена ​​клітковина діагностичного значення не має; слиз: при коліті із запорами, з виразками, бродильній гнильній  диспепсії, підвищеній  секреторній функції товстої кишки, відзначається при запорах; еритроцити: при коліті з виразками, дизентерії, геморої, поліпах, тріщинах прямої кишки; кров «прихована»: при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, при злоякісних захворюваннях шлунка і кишківника; лейкоцити: при коліті з виразками, поява в калі лейкоцитів при параінтестінальному абсцесі вказує на його прорив в кишківник; при наявності пухлини - на її розпад.

VII. Гельмінти, яйця гельмінтів, найпростіші.
Аналіз калу на яйця гельмінтів є прямим методом виявлення гельмінтів, їх фрагментів, яєць і личинок, цист, вегетативних форм найпростіших. При виявленні в калі гельмінтів, їх фрагментів, яєць і личинок, цист, вегетативних форм ніяких інших (непрямих) методів дослідження не потрібно. 
За їх морфологічними особливостями встановлюється наявність інвазії і вид гельмінта та найпростіших. Діагностується широкий перелік гельмінтозів і протозоонозів: опісторхоз, клонорхоз, фасціольоз, дикроцеліоз, метагонімоз, нанофієтоз, дифілоботріоз, гіменолепідоз, аскаридоз, трихоцефальоз, анкілостомідоз, стронгілоїдоз, тріхостронгільоз, некатороз, шистосомоз, кишкові протозоози (лямбліоз, криптоспоридіоз, ізоспороз).
При одноразовому дослідженні відсоток виявлення найпростіших, гельмінтів і яєць в калі не високий (30%). Тому негативний результат однократного дослідження калу не свідчить про відсутність паразитів. Навіть повторні дослідження з негативним результатом не можуть категорично виключити наявність гельмінтів і найпростіших. При першому негативному результаті дослідження проводиться ще двічі, з інтервалом 2-4 дні.

 

 

Кал


Перед здачею досліджень необхідно узгодити з лікуючим лікарем прийом і скасування  препаратів.
При контролі лабораторних показників у динаміці рекомендується проводити лабораторні дослідження за однакових умов: здавати кал в одній лабораторії, в однаковий час доби, тощо.

Про прийом лікарських препаратів необхідно повідомити співробітників у відділенні.

Дане дослідження оформлюється тільки з приносного біоматеріалу.

Увага! показники Яйця гельмінтів і Найпростіші входять до складу дослідження на копрограму!

За 3-5 днів перед збором матеріалу доцільно застосування дієти Певзнера або Шмідта.
Дієта Певзнера:
200 г чорного хліба
200 г білого хліба
250 г смаженого м'яса
40 г цукру
Гречана та рисова каші, смажена картопля, морква, квашена капуста
Компот з сухофруктів
Яблука
Дієта Шмідта:
1-1,5 л молока
2-3 яйця некруті (рідкі)
125 г слабо просмаженого м'яса
200-250 г картопляного пюре
100 г білого хліба
40 г вівсянки (слизистий відвар)
50 г вершкового масла

Правила взяття біологічного матеріалу

  • Для дослідження збирають свіжевиділений кал. Перед збором необхідно помочитись (для виключення можливості потрапляння сечі у фекальні маси).
  • В спеціально підготовлену ємність (судно, горщик), попередньо добре вимиту (без використання дезінфікуючих засобів) і оброблену окропом, зібрати кал шляхом самостійної дефекації.
  • На дослідження набираеться середня порція калових мас, з 3-4 різних ділянок спеціальним шпателем в пластиковий контейнер.
  • При наявності в випорожненнях патологічних домішок (слиз, пластівці, гній) їх слід включити у відбираєму пробу.
  • Обсяг матеріалу повинен бути не менше 50г (обсяг від чайної до столової ложки) і не більше, ніж 1/3 об'єму стерильної ємності.

Для немовлят:

  • допустимо проводити відбір матеріалу з середньої частини фекальних мас ложкою, не торкаючись памперса; 
  • дозволено використовувати мікроклізму з кип'яченою охолодженою водою (100 мл);
  • заборонено використовувати ректальні свічки. 

Не слід здавати:

  • Кал, отриманий після клізми, а також після прийому барію (при рентгенологічному обстеженні).
  • Жінкам не рекомендовано здавати під час менструації. 
Лікарські засоби:

За 3-4 дні до дослідження припинити прийом ліків, що впливають на перистальтику (пілокарпін, беладона, фестал, панкреатин, креон і подібні препарати).
За 4-5 днів до дослідження рекомендовано:

  • скасувати прийом проносних препаратів, касторового, вазелінового масел.
  • припинити введення ректальних свічок. 
  • виключити прийом препаратів, які можуть забарвлювати кал (залізо, вісмут).

Важливо! Скасування або прийом лікарських препаратів обговорюється з лікарем в кожному індивідуальному випадку.

Cпеціальні умови зберігання біологічного матеріалу:

  • Для м.Одеси та м.Миколаєва – біологічний матеріал, набраний у стерильну ємність, необхідно доставити у відділення лабораторії протягом 1-2 годин після дефекації. При неможливості доставити матеріал протягом цього часу до відділень м.Одеси та м.Миколаїва, транспортний контейнер необхідно зберігати в холодильнику при температурі +2…+8°С, але не більше 10-12 годин.
  • Для інших міст необхідно доставити ранковий кал, набраний у стерильну ємність, протягом 1-2 годин після дефекації.

Транспортний контейнер - стерільний пластиковий стаканчик з ложкою і кришкою. на контейнері необхідно вказати ПІБ пацієнта, а також дату і час збору матеріалу.
Неприпустимо приносити кал на дослідження в сірникових або картонних коробках, так як при цьому змінюються форма і консистенція калу, що впливає на результати аналізу.

Для дослідження збирають свіжовиділений кал. Перед збором калу для дослідження необхідно помочитися (для виключення можливості попадання сечі в фекальні маси); потім в спеціально підготовлену ємність (судно, горщик), попередньо добре вимиту (без використання дезінфікуючих засобів) і оброблену окропом, зібрати кал шляхом самостійної дефекації. Жінкам не рекомендується здавати аналіз калу під час менструації.З цим дослідженням можна здати:

9090 Аналіз калу на кишкові паразити (метод концентрування PARASEP) (якісне визначення);
6409 Визначення антигену лямблій в калі (якісне визначення);
9023 Cito-test FOB-Transferrin (виявлення гемоглобіну та трансферину у калі, якісне визначення);
6409 Визначення антигену лямблій в калі (якісне визначення);
6500 Cito-тест на визначення антигену лямблій в калі (якісне визначення);
8051 Cito-тест на антиген Helicobacter pylori в калі (якісне визначення) 


АНАЛІЗАТОР:

Мікроскоп "Carl Zeiss Primo Star" (Німеччина)

РЕФЕРЕНСИ:

Параметр Норми
Клітини кишкового епітеліюНезначна кількість
ЛейкоцитиОдин. в п/з
ЕритроцитиНе виявлено
Нейтральний жирНе виявлено
Крохмальні зернаНе виявлено
М`язові волокна (неперетрав.)Не виявлено
Рослинна клітковина (перетрав.)Не виявлено
Рослинна клітковина (непетрав.)Помірна кількість
Йодофільна флораНе виявлено
ЗапахКаловий нерізкий
КолірДорослі: 
Коричневий;
Світло-коричневий;
Діти до 6 міс .: світло-жовтий;
КонсистенціяМ`який
Слиз"+" скудна кількість 
"++" - незначна кількість  
"+++" - помірна кількість
"++++" - значна кількість  
Яйця гельмінтівНе виявлено
НайпростішіНе виявлено
#Фізичні властивості
Слиз"+" скудна кількість 
"++" - незначна кількість 
"+++" - помірна кількість
"++++" - значна кількість  
ГнійНе виявлено
М`язові волокна (перетрав.)Не виявлено
Дріжджоподібні грибиНе виявлено
МилаНезначна кількість
Кристалічні утворенняНе виявлено
МакрофагиНе виявлено
Жирні кислотиНезначна кількість
КровНе виявлено
Конкременти (калові камені)Не виявлено
Шматочки тканинНе виявлено
Залишки неперетравленої їжіНе виявлено
Діти 0-1 рік: 6.0-8.0
Діти 2-18 років та дорослі: 7.0-7.5
#Хімічні властивості
# Мікроскопічні дослідження

ПРИ ЗНИЖЕННІ:

див. в описі дослідження. 

ПРИ ПІДВИЩЕННІ:

див. в описі дослідження. 

ІНТЕРФЕРЕНЦІЯ

ПІДВИЩЕННЯ:

ЗНИЖЕННЯ:

показання до призначення:

  • діагностика захворювань органів травлення;
  • оцінка результатів проведеного лікування.
Копрограма – сукупний опис фізичного, хімічного і мікроскопічного дослідження калу. Дослідження калу дозволяє діагностувати порушення кислотоутворюючої і ферментативної функції шлунка; порушення ферментативної функції підшлункової залози; порушення функції печінки; наявність прискореної евакуації зі шлунка і кишківника; порушення всмоктування у дванадцятипалій і тонкій кишці; запальний процес в шлунково-кишковому тракті, тощо.

Нормальний кал - аморфна маса з частинок харчових залишків. У здорових людей напівпереварені м`язові і сполучнотканинні волокна, які є залишками білкової їжі, містяться в дуже незначній кількості. З патологічних домішок у калі можна виявити слиз, кров, гній, а також гельмінти, їхні  яйця, найпростіші і цисти. При мікроскопічному дослідженні визначають основні елементи калу: м`язові волокна, рослинну клітковину, нейтральний жир, жирні кислоти і їх солі, лейкоцити, еритроцити, клітини кишкового епітелію, клітини злоякісних новоутворень,  слиз, тощо. 

І. Колір калу зумовлений, головним чином, пігментом стеркобіліну. Зміна забарвлення є важливою діагностичною ознакою багатьох захворювань: колір чорний при  шлунково-кишковій кровотечі; темно-коричневий при недостатності шлункового травлення, гнильній  диспепсії, коліті із запором, коліті з виразкою, підвищеній секреторній функцїї товстої кишки, запорах; світло-коричневий при прискореній евакуації з товстої кишки; червоний при коліті з виразками; жовтий при недостатності перетравлення в тонкій кишці і бродильній  диспепсії; світло-жовтий при недостатності підшлункової залози; сірувато-білий:при ненадходженні жовчі в кишківник.

ІІ. Запах: гнильний при недостатності шлункового травлення, гнильної диспепсії, коліті із запором, рухових розладах кишківника; смердючий: при порушенні секреції підшлункової залози, відсутності надходження жовчі, підвищеній секреторній функціїї товстої кишки; слабкий: при недостатності перетравлення в товстій кишці, запорах, прискореній евакуації з тонкої кишки; нерізкий: при коліті з виразкою; кислий: при бродильній диспепсії, а також у дітей грудного віку.

ІІІ. Кількість: при запорах, при порушенні надходження жовчі, недостатньому перетравлюванні в тонкій кишці (бродильна і гнильна диспепсія, запальні процеси), при коліті з проносом, коліті з виразками, прискореної евакуації з тонкої і товстої кишки,  при недостатності підшлункової залози.

ІV. Консистенція: мазеподібний: характерний при порушенні секреції підшлункової залози і відсутності надходження жовчі; рідкий: при недостатньому перетравлюванні в тонкій кишці (гнильна диспепсія або прискорена евакуація) і товстій кишці (коліт з виразкою або підвищена секреторна функція); кашкоподібний: при бродильній диспепсії, коліті з проносом і прискореній евакуації з товстої кишки; пінистий: при бродильній диспепсії; овечий: при коліті із запором; великими грудками щільний кал: виділяється один раз в декілька днів при запорах.

V. Реакція: нейтральна або слаболужна (рН 7,0-7,5) в нормі; слаболужна: при недостатності перетравлення в тонкій кишці; лужна: при недостатності шлункового перетравлення, порушенні секреції підшлункової залози, колітах з запорами, колітах з виразками, підвищеній секреторній функції товстої кишки, запорах; різко лужна: при гнильній диспепсії; кисла реакція (рН.6,0-6,5) : може бути пов`язана з присутністю жирних кислот (прискорена евакуація розщепленого хімусу або порушення всмоктування в результаті запального процесу в тонкій кишці); різко кисла реакція (рН 5,0-5,5): характерна для посилених бродильних процесів в тонкій кишці (бродильна диспепсія: бродильний дисбіоз, дисбактеріоз, коліт); зсув рН в лужну сторону призводить до активації гнильної флори і утворення в товстій кишці аміаку та інших компонентів гниття, які дратують слизову товстої кишки, викликаючи мацерацію, потім ексудацію і розвиток гнильного коліту, при якому рН калових мас різко лужна: (рН 8,5- 9, 5).

VI. Домішки: при макроскопічному дослідженні калу можуть проявлятися залишки неперетравленої білкової і рослинної їжі, слиз; м`язові волокна: виявляють в першу чергу при недостатності шлункового перетравлення, порушенні секреції підшлункової залози і порушенні процесів всмоктування в кишківнику; наявність м`язових волокон в калі супроводжується картиною гнильної диспепсії; в нормі зустрічаються поодинокі,  рідкісні в полі зору м`язові волокна; сполучна тканина: при недостатності шлункового травлення і при функціональній недостатності підшлункової залози; нейтральний жир: при недостатності секреторної функції підшлункової залози; жирні кислоти: при відсутності  надходження жовчі, недостатності перетравлення в тонкій кишці, прискореній евакуації з тонкої кишки, бродильній диспепсії, при недостатній секреції підшлункової залози і прискореній евакуації з товстої кишки; мила: перераховане вище для жирних кислот, але з тенденцією до запорів; крохмаль: при порушенні секреції підшлункової залози, недостатності перетравлення в тонкій кишці, бродильній диспепсії, прискореній  евакуації з товстої кишки, недостатності шлункового перетравлення; йодофільна флора: при недостатності перетравлення в тонкій кишці, прискореній евакуації з товстої кишки, бродильній диспепсії, порушенні секреції підшлункової залози; переварена клітковина: при недостатності шлункового травлення, при гнильній диспепсії, відсутності надходження жовчі, недостатності перетравлення в тонкій кишці, прискореній евакуації з товстої кишки, бродильній диспепсії, при недостатній секреції підшлункової залози, колітах з виразками; неперетравлена ​​клітковина діагностичного значення не має; слиз: при коліті із запорами, з виразками, бродильній гнильній  диспепсії, підвищеній  секреторній функції товстої кишки, відзначається при запорах; еритроцити: при коліті з виразками, дизентерії, геморої, поліпах, тріщинах прямої кишки; кров «прихована»: при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, при злоякісних захворюваннях шлунка і кишківника; лейкоцити: при коліті з виразками, поява в калі лейкоцитів при параінтестінальному абсцесі вказує на його прорив в кишківник; при наявності пухлини - на її розпад.

VII. Гельмінти, яйця гельмінтів, найпростіші.
Аналіз калу на яйця гельмінтів є прямим методом виявлення гельмінтів, їх фрагментів, яєць і личинок, цист, вегетативних форм найпростіших. При виявленні в калі гельмінтів, їх фрагментів, яєць і личинок, цист, вегетативних форм ніяких інших (непрямих) методів дослідження не потрібно. 
За їх морфологічними особливостями встановлюється наявність інвазії і вид гельмінта та найпростіших. Діагностується широкий перелік гельмінтозів і протозоонозів: опісторхоз, клонорхоз, фасціольоз, дикроцеліоз, метагонімоз, нанофієтоз, дифілоботріоз, гіменолепідоз, аскаридоз, трихоцефальоз, анкілостомідоз, стронгілоїдоз, тріхостронгільоз, некатороз, шистосомоз, кишкові протозоози (лямбліоз, криптоспоридіоз, ізоспороз).
При одноразовому дослідженні відсоток виявлення найпростіших, гельмінтів і яєць в калі не високий (30%). Тому негативний результат однократного дослідження калу не свідчить про відсутність паразитів. Навіть повторні дослідження з негативним результатом не можуть категорично виключити наявність гельмінтів і найпростіших. При першому негативному результаті дослідження проводиться ще двічі, з інтервалом 2-4 дні.

 

 

Кал


Перед здачею досліджень необхідно узгодити з лікуючим лікарем прийом і скасування  препаратів.
При контролі лабораторних показників у динаміці рекомендується проводити лабораторні дослідження за однакових умов: здавати кал в одній лабораторії, в однаковий час доби, тощо.

Про прийом лікарських препаратів необхідно повідомити співробітників у відділенні.

Дане дослідження оформлюється тільки з приносного біоматеріалу.

Увага! показники Яйця гельмінтів і Найпростіші входять до складу дослідження на копрограму!

За 3-5 днів перед збором матеріалу доцільно застосування дієти Певзнера або Шмідта.
Дієта Певзнера:
200 г чорного хліба
200 г білого хліба
250 г смаженого м'яса
40 г цукру
Гречана та рисова каші, смажена картопля, морква, квашена капуста
Компот з сухофруктів
Яблука
Дієта Шмідта:
1-1,5 л молока
2-3 яйця некруті (рідкі)
125 г слабо просмаженого м'яса
200-250 г картопляного пюре
100 г білого хліба
40 г вівсянки (слизистий відвар)
50 г вершкового масла

Правила взяття біологічного матеріалу

  • Для дослідження збирають свіжевиділений кал. Перед збором необхідно помочитись (для виключення можливості потрапляння сечі у фекальні маси).
  • В спеціально підготовлену ємність (судно, горщик), попередньо добре вимиту (без використання дезінфікуючих засобів) і оброблену окропом, зібрати кал шляхом самостійної дефекації.
  • На дослідження набираеться середня порція калових мас, з 3-4 різних ділянок спеціальним шпателем в пластиковий контейнер.
  • При наявності в випорожненнях патологічних домішок (слиз, пластівці, гній) їх слід включити у відбираєму пробу.
  • Обсяг матеріалу повинен бути не менше 50г (обсяг від чайної до столової ложки) і не більше, ніж 1/3 об'єму стерильної ємності.

Для немовлят:

  • допустимо проводити відбір матеріалу з середньої частини фекальних мас ложкою, не торкаючись памперса; 
  • дозволено використовувати мікроклізму з кип'яченою охолодженою водою (100 мл);
  • заборонено використовувати ректальні свічки. 

Не слід здавати:

  • Кал, отриманий після клізми, а також після прийому барію (при рентгенологічному обстеженні).
  • Жінкам не рекомендовано здавати під час менструації. 
Лікарські засоби:

За 3-4 дні до дослідження припинити прийом ліків, що впливають на перистальтику (пілокарпін, беладона, фестал, панкреатин, креон і подібні препарати).
За 4-5 днів до дослідження рекомендовано:

  • скасувати прийом проносних препаратів, касторового, вазелінового масел.
  • припинити введення ректальних свічок. 
  • виключити прийом препаратів, які можуть забарвлювати кал (залізо, вісмут).

Важливо! Скасування або прийом лікарських препаратів обговорюється з лікарем в кожному індивідуальному випадку.

Cпеціальні умови зберігання біологічного матеріалу:

  • Для м.Одеси та м.Миколаєва – біологічний матеріал, набраний у стерильну ємність, необхідно доставити у відділення лабораторії протягом 1-2 годин після дефекації. При неможливості доставити матеріал протягом цього часу до відділень м.Одеси та м.Миколаїва, транспортний контейнер необхідно зберігати в холодильнику при температурі +2…+8°С, але не більше 10-12 годин.
  • Для інших міст необхідно доставити ранковий кал, набраний у стерильну ємність, протягом 1-2 годин після дефекації.

Транспортний контейнер - стерільний пластиковий стаканчик з ложкою і кришкою. на контейнері необхідно вказати ПІБ пацієнта, а також дату і час збору матеріалу.
Неприпустимо приносити кал на дослідження в сірникових або картонних коробках, так як при цьому змінюються форма і консистенція калу, що впливає на результати аналізу.

Для дослідження збирають свіжовиділений кал. Перед збором калу для дослідження необхідно помочитися (для виключення можливості попадання сечі в фекальні маси); потім в спеціально підготовлену ємність (судно, горщик), попередньо добре вимиту (без використання дезінфікуючих засобів) і оброблену окропом, зібрати кал шляхом самостійної дефекації. Жінкам не рекомендується здавати аналіз калу під час менструації.З цим дослідженням можна здати:

9090 Аналіз калу на кишкові паразити (метод концентрування PARASEP) (якісне визначення);
6409 Визначення антигену лямблій в калі (якісне визначення);
9023 Cito-test FOB-Transferrin (виявлення гемоглобіну та трансферину у калі, якісне визначення);
6409 Визначення антигену лямблій в калі (якісне визначення);
6500 Cito-тест на визначення антигену лямблій в калі (якісне визначення);
8051 Cito-тест на антиген Helicobacter pylori в калі (якісне визначення) 


АНАЛІЗАТОР:

Мікроскоп "Carl Zeiss Primo Star" (Німеччина)

РЕФЕРЕНСИ:

Параметр Норми
Клітини кишкового епітеліюНезначна кількість
ЛейкоцитиОдин. в п/з
ЕритроцитиНе виявлено
Нейтральний жирНе виявлено
Крохмальні зернаНе виявлено
М`язові волокна (неперетрав.)Не виявлено
Рослинна клітковина (перетрав.)Не виявлено
Рослинна клітковина (непетрав.)Помірна кількість
Йодофільна флораНе виявлено
ЗапахКаловий нерізкий
КолірДорослі: 
Коричневий;
Світло-коричневий;
Діти до 6 міс .: світло-жовтий;
КонсистенціяМ`який
Слиз"+" скудна кількість 
"++" - незначна кількість  
"+++" - помірна кількість
"++++" - значна кількість  
Яйця гельмінтівНе виявлено
НайпростішіНе виявлено
#Фізичні властивості
Слиз"+" скудна кількість 
"++" - незначна кількість 
"+++" - помірна кількість
"++++" - значна кількість  
ГнійНе виявлено
М`язові волокна (перетрав.)Не виявлено
Дріжджоподібні грибиНе виявлено
МилаНезначна кількість
Кристалічні утворенняНе виявлено
МакрофагиНе виявлено
Жирні кислотиНезначна кількість
КровНе виявлено
Конкременти (калові камені)Не виявлено
Шматочки тканинНе виявлено
Залишки неперетравленої їжіНе виявлено
Діти 0-1 рік: 6.0-8.0
Діти 2-18 років та дорослі: 7.0-7.5
#Хімічні властивості
# Мікроскопічні дослідження

ПРИ ЗНИЖЕННІ:

див. в описі дослідження. 

ПРИ ПІДВИЩЕННІ:

див. в описі дослідження. 

ІНТЕРФЕРЕНЦІЯ

ПІДВИЩЕННЯ:

ЗНИЖЕННЯ:

показання до призначення:

  • діагностика захворювань органів травлення;
  • оцінка результатів проведеного лікування.

Дослідження входить до складу

Інші аналізи цієї підкатегорії

Ви впевнені?
Ми використовуємо файли Cookie для максимальної функціональності сайту. Політика конфіденційності.
Telegram Viber
Online Chat
Замовити дзвінок